sprievodca

Ak si bol v predošlej hre úspešný, objavil si aj tých menej nápadných obyvateľov lužného lesa. Teraz sa môžeš s chuťou pustiť do ďalšieho dobrodružstva. Len žiadne obavy! V Lužnom kvíze bude najdôležitejší tvoj postreh a nadšenie pre vec. Opäť si overíš a upevníš svoje vedomosti a pritom sa dozvieš mnoho zaujímavostí zo života fauny a flóry lužných lesov.

 

Tento web-based kvíz obsahuje sériu samostatných otázok, ktoré sú rozdelené do jednotlivých úrovní (5 levelov), podľa stupňa náročnosti. Otázky sa týkajú vybraných živočíšnych a rastlinných druhov žijúcich v lužných lesoch Slovenska. Mnohé z nich si už zaiste postretol na svojich potulkách prírodou. Pre Lužný kvíz sme vytvorili jednoduchú on-line registráciu: stačí uviesť svoj e-mail a heslo, ktoré si sám zvolíš. Tieto údaje slúžia výhradne iba na účely Lužného kvízu. Po prihlásení ti už nič nebude brániť v tom, aby si sa pustil plnou parou do hry!

 

Na každú z otázok máš vyhradených 30 sekúnd. Ak sa ti niektorá z nich bude zdať príliš ťažká, môžeš si vybrať niektorú z pomôcok z nápovedy (50/50, nahradiť otázku, predĺžiť časomieru, preskočiť otázku), ktorá je umiestnená v grafickom poli nad otázkou. Pozor! Preskočenie otázky je povolené až od druhej úrovne hry (level 2). Počas hry sleduj svoje skóre a pokús sa zvládnuť level, v ktorom sa práve nachádzaš. Po absolvovaní celého kvízu vieš svoj vedomostný výkon porovnať s ostatnými hráčmi v sekcii „poradie víťazov“.

 

Podobne ako v predchádzajúcej hre Obyvatelia lužného lesa, aj v tomto kvíze nájdeš tematické okruhy venované ohrozeným druhom plazov a obojživelníkov. Aj vďaka projektu ZOO4NAT sa môžeme podieľať na šírení myšlienky ich všeobecnej ochrany a zároveň venovať svoju pozornosť nezabudnuteľným zákutiam rozmanitých lužných lesov.