sprievodca

Ahoj! Toto je náučná web-based hra, ktorá je venovaná „záhadným“ obyvateľom lužného lesa. Výhodou je, že ju môžeš hrať kdekoľvek, za akéhokoľvek počasia, či už si v pohodlí domova alebo na prechádzke v niektorom zo slovenských lužných lesov. Hru môžeš mať všade so sebou – vo svojom smartfóne alebo v tablete. Stačí, ak si online a najmä správne naladený. Staň sa aj ty na chvíľu bádateľom a spoznaj obyvateľov fauny a flóry, ktorí obývajú zákutia lužného lesa!

 

Cieľom hry je priradiť správnu odpoveď k siluete na obrázku. Na každú máš k dispozícii 30 sekúnd. Takto si vieš otestovať svoj postreh, ale aj znalosti a vedomosti, ktoré môžeš získať napríklad pri návšteve náučného chodníka Lužný les v ZOO Košice. Hra obsahuje zakaždým 20 otázok, ktoré sú venované rozličným živočíšnym a rastlinným druhom. Odpovede na ne nájdeš aj na webstránke projektu – v sekciách Flóra, Fauna, Plazy & Obojživelníky, kde sa dozvieš množstvo ďalších zaujímavých informácií o živote lužného lesa. Buď pozorný: okrem zábavy získaš cenné informácie, ktoré vieš následne použiť v Lužnom kvíze. Táto hra ti dáva možnosť upevniť si získané vedomosti a ponúka inšpiráciu pre tvoje ďalšie bádanie.

 

Počas objavovania rôznych „lužných druhov“ zaiste natrafíš aj na iné vybrané druhy plazov a obojživelníkov. Sú to chránené druhy, z ktorých niektoré nájdeš v Košickej zoologickej záhrade. Spolu s výnimočnou faunou a flórou lužného lesa sú rovnako neoddeliteľnou súčasťou našich biotopov. Sme radi, že v rámci medzinárodného projektu ZOO4NAT sa môžeme spoločne podieľať na šírení myšlienky ochrany lužného lesa a jeho obyvateľov.